بهترین سم شپشک برنج

بهترین سم شپشک برنج

سم شپشک برنج

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگامی که کیسه برنج باز کرده‌اید، حشرات زیادی را در حال چرخیدن در برنج مشاده کنید. این صحنه ناخوشایند اغلب برای کسانی رخ می‌دهد که از برنج ایرانی بدون نگهدارنده استفاده می‌کنند. همچنین کسانی برنج قهوه‌ای نیز دارند ، با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند زیرا این برنج از سبوس بیشتری برخوردار است به همین خاطر به دقت و حساسیت بالایی احتیاج دارد. حشرات درون برنج بنام شپشک شناخته می‌شوند البته برخی از افراد نیز آن را جوجو نامگذاری کرده‌اند.

طبیعتاً شما در هنگام مواجه با شپشک سوالاتی زیادی ذهنتان را مشغول کرده است. سوالاتی همچون شپشک برنج چیست؟ و دلیل به وجود آمدن آن چه چیزی می‌باشد؟ آیا شپشک برنج خطرناک است؟ چگونه می‌توان این موجود را از بین برد؟ بهترین سم شپشک چیست؟ شرکت سمپاشی معجزه (سمکده) در این مقاله قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد. تا آخر مقاله با ما همراه باشید. علاوه بر این، در صورتی که با مشکل شپشک مواجه شده‌اید، می توانید از خدمات سمپاشی اصولی در تهران شرکت سمپاشی معجزه استفاده کنید.

شپشک برنج
شپشک برنج

شپشک برنج چیست؟

شپشک به حشره ریز و‌ دماغ درازی گفته می‌شود که اغلب به غلات بخصوص برنج حمله و سوراخ‌های ریزی را در آن ایجاد می‌کند. این حشرات قدرت تکثیر بالایی دارند به طوری که هر کدام از آن‌ها روزی ۴ تخم در برنج برجای می‌گذارند. اندازه شپشک برنج دو الی سه میلی‌متر می‌باشد و رنگ آن قهوه‌ای مایل به سرخ تا سیاه است. این حشره طول عمری نزدیک به سی روز دارد. لازم به ذکر است که شپشک‌ها قابلیت پرواز دارند و در تاریکی جذب نور می‌شوند. سمپاشی سوسک و انواع حشرات موذی توسط مجموعه سمپاشی سمکده قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی با مجموعه سمپاشی سمکده در تماس باشید.

شپشک برنج چگونه به وجود می‌آید؟

به وجود آمدن شپشک به مراحل خاصی نیاز ندارد، در صورتی که در هر یک از مراحل کاشت، برداشت یا انبار کردن برنج، تنها یک تخم شپشک روی گیاه، دانه یا کیسه برنج قرار بگیرد، به سرعت رشد کرده و تکثیر می‌شود. البته رشد تخم شپشک نیازمند شرایط مناسب است. گرما و رطوبت دو عامل بسیار مهم برای رشد سریع شپشک می‌باشند. بنابراین سعی کنید برنج را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید تا مانع رشد شپشک برنج شوید.

خدمات سمپاشی شپشک برنج
خدمات سمپاشی شپشک برنج

شپشک برنج در خانه

نکته‌ای که باید به توجه داشته باشید، این است که اگر به موقع شپشک‌ها را از بین نبرید، علاوه بر اینکه برنج را غیرقابل مصرف میکنند، به سرعت بالغ می‌شوند و در آشپزخانه، رختخواب، فرش‌ها و… نفوذ می‌کنند. این موضوع ناخوشایند می‌تواند آرامش را از خانواده بگیرد به همین خاطر در صورتی که با شپشک مواجه شدید سریعا با استفاده از بهترین سم شپشک اقدام به نابودی آن کنید.

در صورتی که شپشک را در اتاق و دیگر مکان‌های خانه مشاهده کردید، خانه را برای سمپاشی به مجموعه‌ای حرفه‌ای و باتجربه همچون تیم سمپاشی سمکده بسپارید تا علاوه بر نابودی کامل این حشرات و همچنین دیگر موجودات همچون موریانه، ساس، مورچه، سوسک و…، از تکثیر دوباره آن‌ها جلوگیری کنند. برای دریافت خدمات سمپاشی انواع حشرات موذی و سمپاشی ساس با مجموعه سمپاشی سمکده در ارتباط باشید. مجموعه سمپاشی سمکده خدمات سمپاشی ساس را با مناسب ترین قیمت انجام می دهد.

آیا شپشک برنج خطرناک است؟

شاید تصور کنید که شپشک مانند بسیاری از حشرات دیگر مضر و خطرناک باشد. از این رو اگر برنجی شپشک زد آن را مصرف نمی‌کنید. لازم به ذکر است که این تصورات کاملا غلط است و شپشک هیچ خطری ندارد و ناقل هیچ بیماری نیست. به همین خاطر لازم نیست که برنج شپشک زده را دور بریزید. تنها در صورتی برنج قابل مصرف نیست که مدت زمان زیادی از وجود شپشک در آن گذشته، و برنج به تکه‌های ریزی تبدیل شده‌ باشد.

مضرات شپشک برنج

شپشک برنج برای سلامتی انسان خطری ندارد اما می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد که برای هیچ یک از ما خوشایند نیست. از جمله مضرات شپشک برنج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از اصلی‌ترین مضرات این حشره پودر کردن و از بین بردن برنج است. این مشکل برای حجم گسترده‌ای از برنج، خسارت زیادی محسوب می‌شود.
  • طبیعی است که وجود شپشک در برنج ناخوشایند می‌باشد و هیچ کس دوست ندارد برنجی مصرف کند که درون آن این حشره را دیده است.
  • اگر شپشک برنج به موقع و سریع از بین نرود، می‌تواند به مواد خوراکی دیگری همچون ماکارونی، گندم، جو و… سرایت کند و سبب خرابی آن‌ها شود.
  • شپشک برنج قادر است به دیگر قسمت‌های خانه همچون آشپزخانه، اتاق، رختخواب و… انتقال پیدا کند.

روش‌های از بین بردن شپشک برنج

راه‌های خانگی برای از بین بردن شپشک ارائه شده است که در مواردی می‌توانند راه‌گشا باشند اما بهترین راه نابودی شپشک استفاده از سم مناسب است. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی حشرات با مجموعه سمپاشی سمکده در تماس باشید. مجموعه سمپاشی سمکده بهترین مرکز برای دریافت خدمات سمپاشی می باشد. در ادامه به بررسی روشهای خانگی و همچنین بهترین سم شپشک برنج را می‌پردازیم.

استفاده از پودر نعنا

به ازای هر یک کیلوگرم، پنج الی هفت گرم نعناع خشک را در یک کیسه نازک ریخته و سپس در سطل برنج قرار دهید. با مطالعه مقالات سایت سمکده می توانید با روش ها و مواد طبیعی دیگر از جمله خلاصی از شر سوسک با سرکه آشنا شوید.

برگ بو

برگ بو نیز یکی از راه‌های دور کردن حشرات از برنج می‌باشد.

میخک

ثابت شده است که قرار دادن میخک در قسمت‌هایی از آشپزخانه، از ورود حشرات جلوگیری می‌کند.

گیاه یا قرص سیر

گیاه سیر یا قرص آن را می‌توانید از داروخانه‌ها و عطاری‌های شهر خود خریداری کنید. این محصول را درون برنج خود بریزید تا از شر شپشک برنج خلاص شوید.

گوگرد کبریت

استفاده از گوگرد کبریت می‌تواند سبب فراری حشرات شود چرا که حشرات از این ماده متنفراند.

برای دریافت سم مخصوص شپشک برنج و دریافت خدمات سمپاشی منزل با مجموعه سمپاشی سمکده تماس بگیرید. مجموعه سمپاشی سمکده خدمات سمپاشی را در منزل یا محیط کار شما انجام می دهد. سمپاشی منزل از خدمات تخصصی مجموعه سمپاشی سمکده با قیمت مناسب می باشد. جهت دریافت خدمات سمپاشی منازل از طریق تماس با ما با شرکت سمپاشی سمکده در ارتباط باشید.

سم مخصوص شپشک برنج
سم شپشک برنج

استفاده از سم

سم‌های زیادی برای نابودی شپشک برنج تولید و در بازار عرضه شده‌ است. شما می‌توانید برای از بین بردن شپشک برنج با مشورت گرفتن از افراد متخصص و حرفه‌ای همچون تیم سمکده، سم مخصوص و قوی را خریداری کنید تا از شر این حشرات آزار دهنده خلاص شوید. مجموعه سمکده تنها وظیفه سمپاشی را بر عهده دارند که می توانید برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک ریز و درشت، شپشک و انواع حشرات موذی از این مجموعه کمک بگیرید. همچنین اگر قصد دارید خودتان به سمپاشی مشغول شوید، می‌توانید روی راهنمایی‌های افراد متخصص و حرفه‌ای سمکده حساب کنید.

قرار دادن برنج در فریزر

این مورد نیز یکی از راه‌های خلاصی از شر شپشک برنج است. برای نتیجه گرفتن از این روش، ۴ یا ۵ روز برنج را در فریزر نگهداری کنید.

علاوه بر از بین بردن شپشک برنج با روش های طبیعی، در صورتی که با گوشخیزک مواجه هستید در سایت سمکده می توانید با روشهای موثر برای از بین بردن گوشخیزک نیز آشنا شوید.

قرص برنج

استفاده از قرص برنج نیز یکی دیگر از روش‌های نابودی شپشک برنج است اما این روش خطرناک می‌باشد. بهتر است از دیگر روش ها بهره ببرید.

سمپاشی شپش توسط مجموعه سمپاشی سمکده امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی شپش با مجموعه سمپاشی سمکده تماس بگیرید. جهت سمپاشی اماکن مختلف مانند منازل، بیمارستان، رستوران، ادارات و فضای سبز با متخصصین مجموعه سمپاشی معجزه (سمکده) در تماس باشید.

بهترین سم شپشک برنج

همانطور که در قبل نیز گفته شد سم‌های زیادی در بازار وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به پارامترهایی همچون قدرت، قیمت، نوع سم، اسپری یا پودر بودن آن و… انتخاب خود را انجام دهید. علاوه بر وجود سم مخصوص شپشک برنج، برای از بین بردن گال نیز می توانید از سم مخصوص گال استفاده کنید. در صورتی که شپشک به قسمت‌های دیگر منزل همچون اتاق، رختخواب، آشپزخانه و… انتقال یافته بود، باید کار سمپاشی را به تیمی باتجربه و حرفه‌ای بسپارید تا علاوه بر نابودی این حشره و همچنین موجوداتی همچون سوسک، ساس، مورچه، موریانه و….، از تکثیر و رشد مجدد آن‌ها در خانه جلوگیری کنند.

برای دریافت خدمات سمپاشی ساختمان با مجموعه سمپاشی سمکده در ارتباط باشید. مجموعه سمپاشی سمکده دارای بهترین سموم جهت سمپاشی ساختمان می باشد. در این مقاله به بررسی شپشک برنج و همچنین بهترین سم شپشک برنج و جلوگیری از ایجاد شپشک برنج در رختخواب پرداختیم. همانطور که گفته شد این حشره می‌تواند به بخش‌های دیگر خانه سرایت کند پس در صورت مشاهده آن سریعا به فکر نابودی آن شوید. از توجه شما سپاسگزاریم.

بهترین سم شپشک برنج را از کجا تهیه کنیم؟

بهترین سم شپشک برنج را از مجموعه سمپاشی سمکده با بهترین قیمت تهیه کنید. همچنین در صورت وجود سوسک درشت می توانید از خدمات سمپاسی سوسک درشت این شرکت استفاده کنید.

سم شپشک برنج چیست؟

در این مقاله از سایت سمپاشی سمکده به برسی سم شپشک برنج پرداخته ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شرکت سمپاشی معجزه همراه باشید.

۴.۸/۵ - (۶ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین سم شپشک برنج»

  1. شپشک برنج واقعا بده. من خیلی از روش ها را امتحان کردم اما نتیجه نگرفتم. امیدوارم با سمپاشی بتونم نتیجه بگیرم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.