سمپاشی حشرات

سمپاشی حشرات

خدمات سمپاشی حشرات

حشرات موذی معمولا محیط‌های گرم و مرطوب را دوست دارند؛ بنابراین حمام و دستشویی یکی از محل‌های زندگی حشرات موذی است. آشپزخانه نیز جزو فضاهای موردعلاقه‌ی حشرات موذی است. چرا که هم موادغذایی در آن موجود است و هم گرم و نسبتا مرطوب است. بنابراین در سمپاشی بهتر است پیش از اقدام به انجام این کار درزها و سوراخ‌ها را بپوشانید. تا پس از فرآیند سمپاشی دوباره درگیر حشرات موذی نشوید.

دلایل هجوم حشرات به خانه

لازم است دلایل اصلی هجوم حشرات در خانه را بشناسیم تا بتوانیم این مشکل را به طور ریشه ای حل کنیم. و دلایلی که ممکن است باعث پیدایش آن شوند. عبارتند از:درخت یا یکی از شاخه های آن که با سقف یا کناره های خانه تماس دارد ممکن است توسط حشرات برای ورود استفاده شود. نزدیکی خانه به خاکی که انواع حشرات مانند مورچه ها را درون خود حمل می کند. در پایین و کناره های خانه شکاف هایی وجود دارد که به حشرات اجازه ورود می دهد. نگهداری برخی از مواد در خانه مانند هیزم به دلیل اینکه پناهگاهی برای حشرات محسوب می شود.

نحوه مقابله با حشرات

قدم اول برای پیشگیری از ورود حیوانات موذی به خانه، بستن شکاف‌ها و درزهای موجود در ساختمان است.  تمامی قسمت‌های خانه را به دقت بررسی کنید. و هر شکافی را با مواد مناسب مثل فویل آلومینیومی یا ملات پر کنید. استفاده از درزگیر برای این کار توصیه نمی‌شود زیرا برخی حشرات و حیوانات درزگیرها را می‌جوند و به خانه نفوذ می‌کنند. شما میتوانید برای سمپاشی منزل خود با شرکت سمپاشی ما تماس بگیرید. کارکنان ما در اولین فرصت برای سمپاشی و دفع آفات به منزل شما مراجعه میکنند و مکان مورد نظر را سمپاشی میکنند.

بستن درها و پنجره ها

بهتر است درها و پنجره ها را با توری ترجیحا فلزی یا در صورت عدم دسترسی با توری پارچه ای بپوشانید.  تا با باز گذاشتن در و پنجره این گونه حشرات نتوانند وارد منزل یا محل کار شما شوند.

سمپاشی حشرات
سمپاشی حشرات

استفاده از ظروف دربسته برای مواد غذایی

مواد غذایی رو در محیط خنک و در ظروف در بسته یا در یخچال نگهداری کنید.  زیرا حشرات با تغذیه مناسب می توانند زنده بمانند و تولید مثل کنند. و در غیر اینصورت زمان زیادی زنده نمی مانند و یا به محل دیگری می روند. به طور کلی با نگهداری صحیح مواد غذایی می توان تا حد زیادی وجود و تکثیر حشرات موذی را کنترل کرد. ولی در غیر اینصورت باید با روش هایی مانند سمپاشی انها را کامل از بین برد.  تا امکان تولد تخم های باقی مانده وجود نداشته باشد.

بستن راههای فاضلاب 

راه آب آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی را بپوشانید.  و به طور مرتب نظافت کنید، نظافت محل شما می تواند تا حد زیادی باعث دور ماندن از شر این حشرات شود. سمپاشی سوسک درشت از خدمات مجموعه سمکده با کادری مجرب می باشد.

محال قراردادن زباله های بازیافتی

جا افتادن فرهنگ بازیافت در کشور، اتفاق بسیار خوبی است و باید به آن اهمیت داد . اما نگه داشتن مواد بازیافتی در منزل موجب افزایش حیوانات موذی خواهد شد. بهتر است این مواد را خارج از خانه نگه داریم. در صورتی که این کار ممکن نباشد لازم است مواد بازیافتی در سطل‌ها یا کیسه‌های پلاستیکی دربسته نگهداری شوند.

نحوه دفع حشرات از خانه

حشرات و حیوانات موذی ممکن است در همه خانه‌ها دیده شوند.  به همین دلیل باید از ورود و رشد و تولید مثل آن‌ها جلوگیری شود. برای دفع حشرات و حیوانات موذی، روش‌های خانگی و مواد گیاهی متعددی همانند روشهایی که در بالا ذکر کردیم وجود دارد ، که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. حشره‌کش‌ها و سموم شیمیایی باید با دقت و احتیاط مورد مصرف قرار گیرند. زیرا ممکن است موجب بروز مسمومیت و یا آسیب به محیط زیست شوند. برای سمپاشی حشرات می توانید از مجموعه شرکت سمپاشی معجزه کمک بگیرید.  تا سلامت شما در هنگام سمپاشی به خطر نیفتد و کار سمپاشی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

پرورش و قرار دادن گل و گیاه در خانه

گیاهان به خانه زیبایی می بخشند، اکسیژن را برای ما تامین می‌کنند. و در عین حال از ما در برابر حشرات محافظت می کنند. از جمله گیاهانی که برای کنترل آفات توصیه می شود عبارتند از:

 •  اسطوخودوس
 •  ریحان
 •  آویشن
 •  نعناع
 •  علف لیمو
 •  گل اطلسی
 •  کراسولا مخملی
 •  گل های داودی
 •  سیر

برای مبارزه و سمپاشی سوسک ها تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک خیار را برش دهید و در محلی که آنها هستند، قرار دهید. آویشن گیاهی معطر است که کاشت آن برای مبارزه با حشرات توصیه می‌شود. برای اطلاع از نحوه سمپاشی ساختمان با شرکت سمکده همراه باشید. در صورت تمایل این مقاله مفید را مطالعه کنید.

سمپاشی حشرات
بهترین زمان برای سمپاشی حشرات موذی

استفاده از برش‌های خیار

شاید عجیب به نظر برسد، اما کارشناسان می گویند خیار در برابر سوسک ها موثر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک عدد خیار را خرد کرده و در محل هایی که سوسک ها هستند قرار دهید. سوسک ها به محض اینکه بوی خیار را حس کنند دور می شوند.  زیرا حاوی ترکیباتی است که این حشرات دوست ندارند. حتما هفته ای یکبار برش های خیار را عوض کنید تا سوسک ها کاملا از بین بروند. اگر سوسک ها در آشپزخانه هستند، یک خیار را له کنید و در آنجا بگذارید، شما با این کار ۹۰ درصد این حشرات را دفع می‌کند. جوش شیرین یک ماده قوی برای از بین بردن مورچه‌ها و سوسک‌ها می‌باشد، وقتی آن را می خورند، حباب‌های دی اکسید کربن تولید می کند و آنها را می‌کشد .

جوش شیرین

جوش شیرین یک ابزار موثر برای مبارزه با مورچه ها و سوسک ها است، زیرا حاوی ماده موثری است که در برابر قارچ های گیاهی و سفیدک پودری عمل می کند و زمانی که حشرات آن را می خورند، حباب های دی اکسید کربن آزاد می کند که آنها را از بین می برد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محل مورد نظر را با کمی آب بپاشید، سپس یک فنجان سرکه بر روی محلی که آب ریخته اید بریزید و بعد دو فنجان جوش شیرین در آنجا بریزید و نیم ساعت صبر کنید. سرکه برای از بین بردن مگس میوه (جزیره) بسیار مفید میباشد.

تله بگذارید

می توانید با استفاده از یک بطری پلاستیکی و کمی آب صابون یا سرکه یک تله حشره بچینید. تله خانگی یک راه حل موثر برای افرادی است که به مواد شیمیایی حساسیت دارند. همچنین پودر دارچین حشرات را نمی‌کشد، اما از ورود آنها جلوگیری می‌کند.

پودر دارچین

اگر حشرات به خانه شما هجوم آورده اند، می توانید با دارچین از شر آنها خلاص شوید. شما فقط باید محل ورود حشرات به خانه را پیدا کنید و سپس پودر دارچین را در راه آنها قرار دهید. دارچین حشرات را نمی کشد، اما از ورود آنها جلوگیری می کند. روغن‌های ضروری به کنترل آفات و حشرات خانگی کمک می‌کند. سمپاشی ساس توسط مجموعه سمکده در کوتاه ترین زمان قابل انجام است. برای خدمات سمپاشی با ما تماس بگیرید.

اسانس

اسانس ها به کنترل آفات و حشرات خانگی کمک می کنند و روغن نعناع در این زمینه بسیار موثر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ۱۰ یا ۱۵ قطره اسانس نعنا را با ۲۵۰ میلی لیتر آب مخلوط کنید، سپس این مخلوط را دور در و پنجره ها اسپری کنید. می توانید از روغن چریش نیز استفاده کنید. اگر شما با این مشکل مواجه شده اید و در خانه شما حشرات زیادی وجود دارند می‌توانید: سمپاشی حشرات را شرکت خدماتی سمپاشی معجزه بسپارید.

وجود حشرات موزی یکی از مشکلاتی است که امروزه اکثر ما با آن سروکار داریم. وجود حشرات موذی نه تنها باعث چندش ساکنان اعضای خانواده میشود بلکه برای سلامتی نیز مضر میباشد. با وجود این حشرات مضر ما برای از بین بردن و دفع آنها از حشره کش های مختلف استفاده میکنیم. درمان محیطی به عنوان اولین خط دفاعی در اطراف خانه شما عمل می کند و آفات را قبل از ورود آنها به خانه شما متوقف می کند. این نوع درمان یکی از بهترین روش ها در برابر حشرات و آفاتی که در فصل زمستان یا تابستان وارد خانه شما میشوند، از جمله حشرات موذی، حشرات بدبو و سوسک‌ها ارائه می‌کند.

سمپاشی حشرات
سمپاشی حشرات موذی

سمپاشی حشرات موذی

درمان های محیطی یا سمپاشی حشرات مانعی بر روی سطوح بیرونی خانه، پی ، خاک و مواد گیاهی مجاور تشکیل می دهند. به طور درمان محیطی یک منطقه به عرض ۳ متر را در دو جهت می پوشاند: از زمین تا دیوار خانه و از دیوار خانه به بیرون.

بهترین زمان برای سمپاشی حشرات موذی

برای دفع حشرت موذی، زمان بندی سمپاشی حشرات بسیار مهم است. قبل از اینکه حشرات به کلونی تبدیل شوند یا در خانه شما لونه کنند، درمان محیطی را بخوبی انجام دهید. حشرات بر اساس تغییرات دما و طول روز به سمت پناهگاه زمستانی خود هجوم می آروند. برای اطلاع از زمان‌‎های تقریبی که می توانید انتظار هجوم حشرات را داشته باشید، می‌توانید به شرکت سمپاشی حشرات ما تماس بگیرید.

در هنگام سمپاشی حشرات نوع حشره کش را انتخاب کنید

حشره کش‌های مورد استفاده برای تیمارهای محیطی به دو صورت مایع یا گرانول هستند. اینکه کدام یک از آنها استفاده بکنیم به ترجیح شما بستگی دارد، اگرچه فرم های مایع برای سطوح عمودی و سخت بهتر عمل میکند. سمپاشی سوسک ریز از دیگر خدمات مجموعه سمکده می باشد برای مشاوره و قیمت دهی با ما در ارتباط باشید.

حشره کش های مایع

حشره کش های مایع را میتوانید به شلنگ سمپاش متصل کنید و مکان مورد نظر را سمپاشی کنید. حشره کش مایع در حین اسپری با غلظت مناسب مخلوط می‌شود. این اسپری‌ها ذخیره سازی آسانی را برای مواد شیمیایی باقیمانده ارائه می دهند. متناوبا، می‌توانید کنسانتره حشره کش را رقیق کرده و با یک سمپاش دستی تحت فشار استفاده کنید. هنگام سمپاشی حشرات، حتما سمپاشی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت فیزیکی حمل کنید. برای جلوگیری از مخلوط کردن حشره کش بیشتر از مقدار مورد نیاز، ابتدا مقدار کمی را مخلوط کرده و اسپری کنید تا ببینید آیا بر دفع حشرات تاثیری دارد یا خیر. برای سمپاشی حشرات داخل چمن از یک اسپری درشت استفاده کنید تا بین چمن نفوذ کند. میتوانید از حشره کش مایع برای اسپری کردن حشرات در اطراف و روی خانه و سایر سطوح ساختاری استفاده کنید.

حشره کش های گرانول

 • یک نوار پیوسته بدون پرش ایجاد کنید تا یک مانع محیطی موثر ایجاد کرده باشید.
 • بخوبی خاک، چمن، مالچ یا راهروهای مجاور پی یا ایوان ها را سمپاشی کنید.
 • هنگام که باد میوزد از اسپری حشره کش مایع برای کشتن و کنترل حشرات استفاده نکنید.
 • سمپاشی حشرات را در جاهایی که مصالح ساختمانی متفاوت وجود دارد- جایی که سایدینگ به قاب پنجره ها می پیوندد یا جایی که آجر با تزئینات چوبی برخورد می کند،انجام دهید. سمپاشی حشرات را در مناطقی که تاسیسات برقی وارد سازه می شوند و اطراف درها و پنجره ها انجام دهید.
 • در سایر مناطقی که فعالیت حشرات را مشاهده می کنید، استفاده کنید: سوله ها، انباشته های چوب، گاراژها، وسایل نقلیه و غیره.
 • پوشش گیاهی را از ۱۲ تا ۲۴ سانتی درب و پنجره خانه خود بردارید تا حشرات نتوانند از طریق برگ ها وارد خانه شما شوند.
 • هنگامی که موریانه ها یا مورچه ها به طور فعال به ساختار چوبی خانه شما نفوذ کردند، به کمک نیاز دارید. این گروه از حشرات شامل موریانه ها، سوسک ها، مورچه ها هستند. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی سوسک با مجموعه سمکده تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

چه زمانی با شرکت سمپاشی حشرات موذی تماس بگیریم؟

زمانی که متوجه می‌شوید که نمی‌توانید به تنهایی مشکل را به طور موثر درمان کنید. زمانی که تعداد زیادی از آفات مهاجم – مانند زمانی که هزاران حشره‌ی بدبو یا سوسک به خانه‌تان هجوم می‌آورند و وارد خانه‌تان می‌شوند. شما میتوانید برای سمپاشی حشرات خانه خود با شرکت سمپاشی ما تماس بگیرید. کارکنان ما در اولین فرصت برای سمپاشی و دفع آفات به منزل شما مراجعه میکنند و مکان مورد نظر را سمپاشی میکنند. سمپاشی کک توسط مجموعه سمپاشی سمکده قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

مزایای سمپاشی توسط کارشناسان شرکت سمپاشی سمکده چیست؟

انجام سمپاشی توسط شرکت سمپاشی به ریشه کن کردن حشرات موذی کمک می کند. شرکت سمکده با تجربه و تخصصی که دارد و استفاده از سموم مناسب می توانند حشرات موذی را به راحتی نابود کنند.

سمپاشی منازل با شروع چه فصلی انجام میشود؟

، با شروع فصل گرما شاهد حضور جانوران و حشرات موذی در ساختمان های مسکونی و یا اداری هستیم که موجب سلب آسایش و آرامش ساکنین می شود. بهترین زمان برای سمپاشی منازل شروع فصل گرما می باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «سمپاشی حشرات»

 1. سلام وقت بخیر. یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. برای پشه استفاده از سمپاشی موثر است یا استفاده از چسب های زرد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.