تفاوت ساس و کک و گزش آنها

تفاوت ساس و کک و گزش آنها

ساس و کک هر دو حشرات خونخوار و انگلی هستند که به دلیل زندگی در نزدیکی انسان و تغذیه از خون میزبان، به داخل منزل ما هجوم می‌آورند. این دو حشره از لحاظ ظاهری شبیه به هم هستند و حتی ممکن است نیش آنها نیز شباهت زیادی با هم داشته باشد، اما تفاوت‌های بین گزش ساس و کک نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی تفاوت ساس و کک و گزش آنها بپردازیم. با سایت سمکده همراه باشید.

تفاوت ساس و کک

در واقع، حشره ساس و حشره کک دو نوع حشره متفاوت هستند و تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. در زیر به برخی از تفاوت‌ ساس و کک اشاره می‌کنم:

تقاوت ساس و کک از نظر شکل بدن شکل بدن

  • حشره ساس بدنی باریک و بلند با دو زوج بال و برخی پرها را دارد.
  • حشره کک بدنی کوتاه و پردار با ظاهری گوشتی و بدون بال دارد.

تغذیه

  • حشره ساس از طریق شبکه‌های غذایی گیاهان، برگ‌ها و سایر قسمت‌های گیاهان تغذیه می‌کند.
  • حشره کک از طریق خراشیدن و جذب شیره گیاهان (شیره ترش) تغذیه می‌کند.

تفاوت ساس و کک از نظر تولید مثل

  • حشره ساس تخم‌های خود را روی برگ‌ها یا سایر سطوح گیاهان تخم‌گذاری می‌کند.
  • حشره کک تولید مثل را به صورت زنجیره‌ای انجام می‌دهد و میزبانان جدید را با ایجاد سوختگی‌های ویژه در برگ‌ها و شاخه‌های گیاهان میسازد.

توجه داشته باشید که این تفاوت‌ها به طور کلی بین حشره ساس و حشره کک معتبر هستند، اما هر گونه تفاوت جزئی می‌تواند در بین این دو وجود داشته باشد و باید با مطالعه عمیق‌تر و تحقیقات بیشتر درباره هر یک از این حشرات به دست آید. ساس و کک هر دو به دلیل داشتن نیش می توانند باعث بیماری و خطراتی برای انسان ها باشند. بهترین روش برای نابودی ساس و کک استفاده اس سمپاشی است. شما می توانید برای دریافت خدمات سمپاشی ساس در تهران و همچنین سمپاشی کک با شرکت سمپاشی معجزه (سمکده) در ارتباط باشید.

گزش ساس و کک
گزش ساس و کک

شرکت سمپاشی معجزه به عنوان بهترین شرکت سمپاشی در تهران خدمات متنوعی ارائه می دهد. شما می توانید بهترین خدمات سمپاشی حشرات را از شرکت سمپاشی معجزه دریافت کنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با تفاوت ساس و کک و گزش آنها تا اخر این مقاله با سایت سمکده همراه باشید.

تفاوت گزش ساس و کک

شکل و اندازه گزش

گزش ساس کمی بزرگتر از گزش کک است و به صورت خطی و پشت سر هم در یک راستا قرار می‌گیرد، در حالی که گزش کک بصورت تکی قابل تشخیص می‌باشد.

تفاوت ساس و کک از نظر رنگ گزش

تفاوت ساس و کک از نظر رنگ نیش شامل نیش کک کوچکتر و معمولاً به رنگ قرمز روشن ظاهر می‌شود، در حالی که گزش ساس به اندازه گزش کک قرمز روشن نیست و بیشتر گزش‌ها به صورت خطی و پشت سر هم در یک راستا قرار دارند.

در یکی از مقالات سایت سمکده به معرفی انواع حشرات پرداخته ایم. در صورت نیاز به شناخت انواع حشرات می توانید مقاله موجود در سایت سمکده را مطالعه کنید.

التهاب و تورم

التهاب و تورم گزش کک چندین برابر شدیدتر از ساس می‌باشد. ب

محل زندگی

ساس‌ها در طول روز پنهان می‌شوند و شب‌ها برای تغذیه بیرون می‌آیند، در حالی که کک‌ها می‌توانند در هر زمانی از روز تغذیه کنند.

میزبان

میزبان اصلی ساس و کک جهت تغذیه انواع پستانداران می‌باشد با این تفاوت که ساس انسان را به عنوان میزبان ترجیح می‌دهد و در صورت نزدیکی به انسان به ندرت از خون حیوانات تغذیه می‌کند ولی کک خون گرم حیوانات از جمله سگ و گربه را ترجیح می‌دهد اما در صورت لزوم و نیاز به تغذیه از خون انسان نیز تغذیه می‌کند.

برای آشنایی با علائم و روشهای تشخیص ساس در خانه می توانید مقاله موجود در سایت سمکده را مطالعه کنید.

شناسایی ساس و کک از روی شکل گزشی که روی سطح بدن میزبان ایجاد می‌کند یک روش درست و اصولی در شناسایی این دو حشره نمی‌باشد و از طرفی برخی مواقع تعدادی از افراد اصلا جای گزش را روی سطح بدن خود نخواهند داشت از این جهت که پوست هر فرد به صورت متفاوتی به نیش حشرات واکنش نشان می‌دهد.

در صورت وجود ساس و کک می توانید از روشهای موثری برای از بین بردن و کنترل آنها استفاده کنید. یکی از این روشهای استفاده از خدمات شرکت سمپاشی معجزه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سمکده در ارتباط باشید.

روشهای درمان گزش ساس و کک

برای درمان گزش ساس و کک، می‌توان از روش‌های خانگی و دارویی استفاده کرد. در ادامه، چند روش خانگی و دارویی برای درمان گزش ساس و کک آورده شده است:

همچنین در سایت سمکده مقالات با موضوعات متنوعی برای آشنایی بیشتر با حشرات موذی و روشهای مقابله با آنها وجود دارد که می توانید مطالعه کنید.برای مثال در یکی از مقالات سایت سمکده به معرفی راهکارهای خانگی برای دفع سوسک پرداخته ایم.برای آشنایی بیشتر با این روشهت می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و آرامبخشی است و می‌تواند به تسکین ناحیه گزش کمک کند. برای استفاده از آلوئه ورا، می‌توانید یک برگ آلوئه ورا را برید و ژل داخل آن را روی ناحیه گزش بمالید.

درمان گزش ساس و کک
درمان گزش ساس و کک با استفاده از کرم و لوسیون

کرم هیدروکورتیزون

یک کرم حاوی هیدروکورتیزون یا کورتیزون می‌تواند التهاب و خارش ناشی از گزش ساس و کک را کاهش دهد. می‌توانید کرم هیدروکورتیزون ۱ درصد را از هر داروخانه تهیه کنید.

استفاده از پارچه سرد

استفاده از پارچه سرد یا یک بسته یخی که در یک حوله پیچیده شده است، می‌تواند به تسکین ناحیه گزش کمک کند.

لوسیون کالامین

لوسیون کالامین دارای خواص ضد التهابی و آرامبخشی است و می‌تواند به تسکین ناحیه گزش کمک کند.

داروهای ضد آلرژی

در صورتی که ناحیه گزش باعث بروز واکنش آلرژیک شده باشد، می‌توانید از داروهای ضد آلرژی مانند اپی نفرین استفاده کنید.

شستشو با آب و صابون

شستشو با آب و صابون می‌تواند به تمیز کردن ناحیه گزش کمک کند و از عفونت جلوگیری کند.

استفاده از سم کش های حشره کش

در صورتی که تعداد گزش‌ها زیاد باشد، می‌توانید از سم‌کش‌های حشره‌کش استفاده کنید.

وجود ساس و کک در خانه علاوه بر ایجاد مزاحمت می تواند باعث ایجاد بیماری برای انسان شود. در صورت وجود این حشرات در خانه باید از روشهای موثر برای نابودی آنها استفاده کردو شما می توانید برای دریافت مشاوره و همچنین خدمات سمپاسی در تهران با شرکت معجزه در ارتباط باشید. همچنین در یکی از مقالات سایت سمکده به معرفی راهکارهایی برای از بین بردن ساس در خانه پرداخته ایم که می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت ساس و کک و گزش آنها»

  1. کک خیلی بده یکبار در سفر کک من را زد تمام بدنم مثل کهیر ریخت بیرون خارش و سوزش خیلی بدی داره

    1. منم این تجربه را داشتم خیلی بده. از شرکت سمکده ممنونم با سمپاشی با کیفیتی که انجام دادن این مشکل را برای همیشه حل کردن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.