سمپاشی مزارع

سمپاشی مزارع

خدمات سمپاشی مزارع

سمپاشی مزارع هرساله برای جلوگیری از وجود آفات مختلف در مزرعه می باشد . این عمل از زمان  گذشته تا به حال برای محافظت از محصول انجام می شود. سمپاشی به شیوه های مختلفی صورت می گیرد . بطور مثال در زمان های قدیم به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات مدرن حال به شیوه سنتی انجام می شد که در ادامه مقاله به معرفی روش های سنتی و مدرن می پردازیم. لازم به ذکر است که سمپاشی می بایست در زمان خاص خود صورت گیرد تا از آسیب رسیدن به محصول جلوگیری شود. در یکی از مقالات سایت سمکده بهترین زمان برای سمپاشی حشرات را بررسی کرده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

سمپاشی به ترکیب مقداری سم و آب اطلاق می شود که به وسیله تجهیزات مختلف روی محصولات اسپری می شود.با سمپاشی از آفات و رشد علف های هرز در میان محصولات کشاورزی جلوگیری می شود. سمپاشی به روش های مختلفی انجام می شود. سمپاشی  دستی، هواپیما، تراکتور و یا  پهپاد ازجمله روش های انجام این کار می باشد.  انتخاب یکی از این روش ها ذکرشده بستگی به مواردی چون شرایط زمین کشاورزی ، میزان دسترسی به امکانات  و یا کوتاهی و بلندی گیاهان و وسعت مزرعه دارد.

انواع روش های سمپاشی مزارع

  • روش سنتی
  • روش مدرن

سمپاشی مزارع به روش سنتی

سمپاشی مزارع به روش سنتی زیاد مطلوب نبوده و هزینه و مشکلات زیادی را برای کشاورز به همراه دارد . ازجمله اصلی ترین خسارتی که در این روش وجود دارد عدم پاشش یکنواخت سم برروی محصولات است. در روش سمپاشی سنتی ممکن است گاهی قطرات سم به صورت درشت و گاهی هم بصورت ریز به روی محصول اسپری شود. به همین دلیل این نوع سمپاشی تاثیرگذار نبوده و نمی توان به هدف اصلی یعنی جلوگیری از وجود آفت و یا علف هرز در میان محصولات رسید.

بهترین نوع سمپاشی که برای کشاورز مطلوب باشد سمپاشی یکنواخت است که همه محصولات به یک اندازه سم را دریافت کنند. برای رسیدن به نتیجه ایده ال در سمپاشی می بایست از تجهیزات مدرن استفاده کرد. مجموعه سمکده قادر به خدمات سمپاشی حشرات، سمپاشی منازل، سمپاشی منزل در سریع ترین زمان ممکن می باشد.

انواع روش های سمپاشی مزارع
انواع روش های سمپاشی مزارع

شرکت سمپاشی معجزه با شناخت کامل علم بیولوژی و مرفولوژی حشرات همواره با رعایت حق تقدم حفظ منابع محیط زیست و سلامتی انسان ها و عدم مصرف بی رویه سموم با تشخیص تاکسونومیکی حشرات با روش های تلفیقی IPM حشرات ناقل را به بهترین نحو از محیط زندگی شما حذف می نماید . سمپاشی محیط توسط شرکت سمپاشی سمکده امکان پذیر می باشد. جهت دریافت خدمات سمپاشی محیط با ما تماس بگیرید.

سمپاشی مزارع به روش مدرن

در روش سمپاشی مدرن از تجهیزات پیشرفته ایی چون پهپاد ، هواپیما استفاده می شود.البته لازم به ذکر است که استفاده از تجهیزات گفته شده براساس وسعت مزرعه و دیگر شاخص ها می باشد. بطور مثال برای مزارعی با وسعت کم از تراکتو رمی توان استفاده کرد.

پهپاد

استفاده از پهپاد در سمپاشی از استقبال خوبی برخوردار است. در این روش از تخریب محصولات و مزرعه جلوگیری شده و مزارع اطراف نیزهیچگونه آسیبی نمی بینند. با استفاده از پهپاد در طول یک روز مزارع زیادی سمپاشی می شود که علاوه بر سرعت شاهد دقت بالا در آن خواهید بود.

هواپیما

استفاده از هواپیما روش دیگری برای سمپاشی محصولات کشاورزی می باشد. این روش نسبت به سایرین برترهای دارد ولی دارای معایبی نیز می باشد. در این روش هیچ گونه کنترلی برروی سمپاشی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است به مزارع همجوار اسیب برساند. به همین منظور نمی توان در هر مکانی از هواپیما برای سمپاشی استفاده کرد. اغلب این روش برای مزارعی با وسعت زیاد و تعداد بالا کاربرد دارد.

سرعت بالا در سمپاشی با هواپیما بسیار بالا می باشد. از دیگر معایب می توان به آسیب رساندن به محیط زیست و مسموم شدن کشاورز و همچنین هدر رفتن مقدار زیاد سم نیز اشاره کرد. بطورکلی  دقت در این روش برای سمپاشی بسیار پایین می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی منازل با شرکت سمپاشی سمکده در تماس باشید. شرکت سمپاشی سمکده بهترین مجموعه برای دریافت خدمات سمپاشی می باشد.

هزینه سمپاشی مزارع
هزینه سمپاشی مزارع

سمپاشی دستی

یکی دیگر از روش هایی که اغلب کشاورزان از آن استفاده می کنند ، روش سمپاشی دستی است. در این روش با استفاده از سمپاش های دستی این عمل را انجام میدهند . در استفاده از سمپاش دستی فرد می تواند به آرامی در میان محصولات حرکت کند بدون اینکه آسیبی به محصول وارد شود. از مزایای این روش جلوگیری از هدرفتن سم و عدم تخریب مزارع همجوار و همچنین محیط زیست می باشد.

معایب سمپاشی به روش دستی این است که دقت و سرعت بسیار پایین بوده و مقرون به صرف محسوب نمی شود. از طرفی هم سلامتی کشاورز نیز به خطر می افتد. لازم به ذکر است که اگر از بهترین سم نیز دراین روش استفاده کنید بهترین نتیجه را دریافت نمی کنید. جهت انتخاب  بهترین روش سمپاشی  می توانید با مجموعه سمپاشی معجزه در تماس باشید تا همکاران ما با بررسی دقیق به شما بهترین خدمات را ارائه کنند. لازم به ذکر است که شرکت سمپاشی معجزه با در اختیار داشتن کادری مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه های ، سمپاشی منزل، سمپاشی اماکن اداری و همچنین سمپاشی ساختمان به شما عزیزان می باشد.

برای دریافت خدمات سمپاشی مزارع با کجا تماس بگیریم؟

شرکت سمپاشی سمکده ارائه دهنده خدمات سمپاشی مزارع با مناسب ترین قیمت می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

هزینه خدمات سمپاشی مزارع چقدر می باشد؟

برای اطلاع از هزینه خدمات سمپاشی مزارع با شرکت سمپاشی سمکده در تماس باشید. همچنین علاوه بر سمپاشی مزارع این شرکت خدمات سمپاشی ساس در تهران نیز انجام می دهد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.