سمپاشی شپش

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش

شپش حشرات خونخوار کوچکی هستند که روی پوست پستانداران و پرندگان زندگی می کنند. سه نوع شپش با انسان سازگار شده است، شپش سر ( پدیکولوس هومانوس کاپیتیس) شپش بدن (پدیکولوس هومانوس) و شپشک زهار یا عانه ( فتریوس پوبیس) . هر سه نوع در تمام دنیا وجود دارند. آلودگی به شپش می تواند باعث سوزش و خارش شدید شود. علاوه بر آن شپش ممکن است تب تیفوسی، تب راجعه و تب خندق را منتقل کند. تب تیفوسی منتقله به وسیله شپش که گاهی زندگی هزاران نفر را به خطر می اندازد، در مناطق سردی که مردم در فقر زندگی می کنند و محل های شلوغ، شیوع پیدا می کند.

مشخصات شپش ها

شپش های انسانی انگل خارجی و اجباری می باشند و در مراحل مختلف زیستی خود بعد از خروج از تخم جهت حفظ بقا و ادامه حیات بایستی خونخواری نمایند. شپش های انسانی شامل شپش بدن ، شپش سر و شپشک عانه می باشد که از راه تماس نزدیک و مکرر منتشر میشود . شپشها دگردیسی ناقص دارند و دوره زندگی آنها طی ۳ مرحله صورت می گیرد :تخم ، نمف و بالغ .

سمپاشی ساس را به مجموعه سمکده با سال ها تجربه در زمینه سمپاشی بسپارید. مجموعه سمکده ارائه دهنده خدمات سمپاشی ساس می باشد.

تخم ها سفید وکشیده هستند و رشک نام دارند و در قسمت جلویی دارای دریچه ای پر از منفذ می باشند که جنین هوای مورد نیاز خود را از این طریق تامین می نماید . نوزادی که از تخم خارج می شود نمف نام دارد و کاملا شبیه بالغین است فقط اندازه آنها کوچک و رنگ پریده میباشد . نمف ها خونخوارند و بعد از خروج از تخم اگر در مدت ۲۴ ساعت خونخواری نکنند می میرند.

شپش ها ۳ مرحله نمفی دارند ، و در هر مرحله برای جلد اندازی و ورود به مرحله دیگر بایستی حتما خونخواری نمایند . شپش های بالغ نر و ماده هر دو خونخوارند . شپش بدن و شپش سر بسیار شبیه یکدیگر هستند فقط اندازه شپش سرکوچکتر و رنگ آن تیره تر و رنگ شپش بدن کمی روشن تر است .

نحوه زندگی شپش ها

شپش ماده سر، تخم های خود را با فاصله ۹/. میلیمتر از پوست سر بر روی مو قرار می دهد . تعداد تخمی که یک شپش سر ماده در طول عمر خود می گذارد ۱۰۰-۸۰۰ تخم است . شپش ماده بدن ، محلهایی مانند شکافها ، چین خوردگی های لباس والیاف لباس ها در ناحیه درزها را برای تخم گذاری انتخاب می کند. تعداد تخمی که یک شپش بدن ماده می گذارد ۳۰۰-۲۰۰ تخم است .

در صورت نیاز به خدمات سمپاشی سوسک با مجموعه سمکده تماس بگیرید. شرکت سمپاشی سمکده ارائه دهنده انواع خدمات سمپاشی سوسک درشت و ریز می باشد.

خدمات سمپاشی شپش
خدمات سمپاشی شپش

علل انتشار شپش ها

شپش های بدن و سر انتشار جهانی دارند وارتباط مستقیم با فقر بهداشت در جامعه دارند و اکثرا درشرایطی خاص مانند هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه نظیر زلزله ، سیل ، توفان و … که تعدادی از افراد بالاجبار در یک محل و زیر یک سقف بدون داشتن شرایط بهداشتی با هم زندگی می کنند مشاهده می شود.

اهمیت پزشکی و مبارزه با شپش ها

بیماریزایی

گزش و خونخواری شپش سر و بدن ایجاد خارش می کند که گاه از محل خارش عفونت ثانوی پدیدار میگردد . با عنایت به این مسئله که هر موقع از شبانه روز این حشره احساس گرسنگی نماید اقدام به خونخواری می کند ، بنابراین فرد آلوده اغلب دچار خارش می شود . بزاق شپشها حاوی ماده ای است که در بعضی از افراد ایجاد حساسیت می نماید و میزان حساسیت ، بستگی کامل به عکس العمل فاکتورهای بدن فرد نسبت به بزاق حشره دارد .

جهت دریافت خدمات سمپاشی حشرات با شرکت سمکده در تماس باشید. شرکت سمپاشی سمکده خدمات سمپاشی حشرات را در منزل یا محیط کار شما انجام می دهد.

در افرادی که بهداشت فردی را رعایت نمی کنند و یا افرادی که شبها را در محلهای عمومی و یا در گوشه و کنار خیابان ها سپری می نمایند و استحمام مناسبی ندارند و لباسهای خود را بندرت تعویض می کنند آلودگی به شپش سر و بدن بیشتر است و چون روزی چندین بار در معرض گزش قرار می گیرند پوست بدن حالت طبیعی خود را از دست داده و ضخامت خاصی پیدا میکند .

پوست در اثر گزشهای مکرر به صورت خالدار در می آید و این افراد اغلب دچار حالتهای آلرژیک شبیه تب یونجه می شوند .
بیماری هایی که توسط شپش بدن منتقل می شوند شامل : تیفوس اپیدمیک ، تب راجعه اپیدمیک (تب بازگرد ) و بسیاری از بیماری های دیگر است.
توجه : شپش سر هیچ بیماری را منتقل نمی کند و شپش های انسانی فقط مدتی کوتاهی در خارج از بدن انسان زنده می مانند.

برای دریافت خدمات سمپاشی منازل با شرکت سمپاشی سمکده متخصص در سمپاشی تماس بگیرید. سمپاشی منازل با بهترین سموم در شرکت سمکده صورت می گیرد.

هزینه سمپاشی شپش
هزینه سمپاشی شپش

اقدامات بهداشتی برای مبارزه با شپش های انسانی

شپش سر

  • رعایت نظافت و بهداشت شخصی
  • کوتاه کردن موها ، تا شانه کردن به راحتی انجام شود.
  • شستشوی مرتب موها
  • شانه کردن مرتب مو با استفاده از شانه های دندانه ریز محکم
  • شستشوی روسری یا کلاه با آب ۶۰ درجه
  • استفاده از شامپوهای توصیه شده توسط وزارت بهداشت ودرمان که در حال حاضر شامپو پرمترین۱% توصیه میگردد.
  • گرد شپش کش کمتر مورد استقبال قرار می گیرد زیرا باعث کدر شدن موها شده و سایرین متوجه آلودگی و کاربرد حشره کش می شوند.

پیشنهاد می کنیم مقاله دفع فوری شپش سر را برای اطلاعات بیشتر درباره از بین بردن شپش موی سر در سریع ترین زمان مطالعه کنید.

سمپاشی شپش (تضمینی) توسط شرکت سمکده

شرکت سمپاشی معجزه آماده ارائه خدمات سمپاشی شپش٬ سمپاشی کک٬ سمپاشی حشرات موذی و سمپاشی منزل در تمام نقاط تهران می باشد.

برای سمپاشی شپش به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت سمپاشی سمکده ارائه دهنده خدمات سمپاشی شپش در کوتاه ترین زمان با بهترین سموم می باشد. برای دریافت خدمات با سمکده تماس بگیرید.

هزینه سمپاشی شپش چقدر می باشد؟

برای اطلاع از هزینه سمپاشی شپش با شرکت سمپاشی سمکده تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.